Teploléčba klasickými a rašelinovými zábaly

Zábaly
Teploléčba klasickými a rašelinovými zábaly

Zábal

15 min

60 Kč

Zábal

Co je zábal?

Zábaly jsou intenzivní formou relaxace a péče o pokožku. Procedura je velmi oblíbená, tělu dopřeje uvolnění a uklidnění svalů. Zábal můžeme přirovnat k zámotku a spočívá v pečlivém zabalení do prostěradla a deky. Každý tělový zábal aktivně prokrvuje, regeneruje, odbourává tuk, odvádí přebytečnou vodu z tkání, napomáhá při formování postavy, působí na zlepšení kloubní pohyblivosti, uvolnění křečí a svalové ztuhlosti. Zábal je vhodné kombinovat s koupelí ve vodě z našeho léčivého pramene.

Jak dlouho zábal trvá?

  • 15 min

Jak zábal probíhá?

Před zábalem je klient uveden do převlékací kabinky, kde si odloží oděv a má připraven lázeňský župan. Poté vstoupí do relaxační místnosti, kde je na lehátku zabalen do prostěradla a deky. Po proceduře se klient převlékne zpět do svého oděvu.

Co je dobré vědět než půjdete na zábal

  • Před zábalem by se neměla pít káva nebo alkoholické nápoje.
  • Zábal uvolňuje svalstvo a proto by klient neměl být po proceduře vystaven zvýšené fyzické zátěži (např. sport).
Více informací

Rašelinový zábal

25 min

130 Kč

Rašelinový zábal

Co je rašelinový zábal?

Rašelinové zábaly jsou jednou z forem lokální teploléčby využívající přírodního léčivého zdroje. Díky umístění 3-4 mm vrstvy rašelinové směsi mezi dvěma foliemi, z nichž je jedna prostupná účinným látkám, je zde přímý kontakt huminních látek s pokožkou pacienta. Součástí terapie je přiložení jednorázového rašelinového zábalu, na který se celou plochou přiloží další nosič tepla o teplotě 60°C po dobu 25min. Postupným uvolňováním tepla přes jednorázový rašelinový zábal se zabrání tepelnému šoku organismu a proto je šetrný i k pacientům s kardiovaskulárními nemocemi. Zábal lze použít pouze jednorázově, k další aplikaci je zapotřebí nový zábal. Rašelinový zábal pomáhá při bolesti kloubů a páteře, svalových bolestech. Je vhodný pro zvýšení lokálního prokrvení choroby pohybového systému, degenerativního a úrazového původu oběhové, metabolické, nervové a gynekologické choroby.

Jak dlouho rašelinový zábal trvá?

  • 25 min

Jak rašelinový zábal probíhá?

Před zábalem je klient uveden do převlékací kabinky, kde si odloží oděv a má připraven lázeňský župan. Poté vstoupí do relaxační místnosti, kde je na lehátku proveden rašelinový zábal. Po proceduře se klient převlékne zpět do svého oděvu.

Co je dobré vědět než půjdete na zábal

  • Před rašelinovým zábalem by se neměla pít káva nebo alkoholické nápoje.
  • Rašelinový zábal uvolňuje svalstvo a proto by klient neměl být po proceduře vystaven zvýšené fyzické zátěži (např. sport).
Více informací

Základní informace

Lázně Bochoř
Náves 11/57
751 08 Bochoř

Banka: Česká spořitelna, a. s.
Číslo účtu: 030031-1882931329/0800

Obec Bochoř
Náves 202/41
751 08 Bochoř

IČ: 00301051
DIČ: CZ00301051

Design a kód © 2018 wedipa.com, všechna práva vyhrazena lazne-bochor.cz