Baňkování

40 min

370 Kč

Baňkování

Co je baňkování neboli vakuoterapie?

Baňkování neboli vakuoterapie je metoda alternativní medicíny, při níž se malá oblast pokožky podrobí pomocí skleněných baněk podtlaku. Ten je vytvořen ohřátím a následným samovolným ochlazením vzduchu v baňce. Baňka je obvykle ponechána na místě pět až patnáct minut. Baňkování se používá jako protibolestivá léčba při revmatismu, bolestech kloubů, zad, hlavy, ale i při astmatu, cévních i orgánových chorobách.

Jak dlouho baňkování trvá?

  • 40 min

Jak baňkování probíhá?

Před masážním baňkováním je klient uveden do převlékací kabinky, kde si odloží oděv a má připraven lázeňský župan. Poté vstoupí do masážní místnosti, kde se na kůži zad pacienta nasazuje několik, někdy až 5-10 baněk v celém rozsahu zad. Před nasazením se v baňce vytvoří podtlak. Po přiložení baňky se během několika minut krevní kapiláry rozšíří a krev, která jimi proniká, vytvoří modré podlitiny. Po proceduře se klient převlékne zpět do svého oděvu.

Co je dobré vědět než půjdete na baňkování

  • Baňkování není vhodné pokud trpíte akutní trombózou, máte křečové žíly, zánět žil, nádorové onemocnění, poškození kůže či potíže s játry a srdcem, špatnou srážlivostí nebo máte celkově oslabenou imunitu.
  • Před baňkováním by se neměla pít káva nebo alkoholické nápoje.
  • Po baňkování zůtávájí na těle modré podlitiny. Alespoň hodinu po proceduře, nejlépe po celý zbytek dne, se nedoporučuje fyzická námaha, plavání, řízení auta a další psychicky a fyzicky náročné činnosti.
  • Po masáži je důležitý dostatečný přísun tekutin, nejlépe neperlivé vody nebo zeleného čaje.

Základní informace

Lázně Bochoř
Náves 11/57
751 08 Bochoř

Banka: Česká spořitelna, a. s.
Číslo účtu: 030031-1882931329/0800

Obec Bochoř
Náves 202/41
751 08 Bochoř

IČ: 00301051
DIČ: CZ00301051

Design a kód © 2018 Chcibazen.cz, všechna práva vyhrazena lazne-bochor.cz,