Teploléčba klasickými a rašelinovými zábaly

OTEVŘENO PONDĚLÍ AŽ PÁTEK OD 7,30 DO19,00

Zábaly
Teploléčba klasickými a rašelinovými zábaly

Zábal

15 min

65 Kč

Zábal

Co je zábal?

Zábaly jsou intenzivní formou relaxace a péče o pokožku. Procedura je velmi oblíbená, tělu dopřeje uvolnění a uklidnění svalů. Zábal můžeme přirovnat k zámotku a spočívá v pečlivém zabalení do prostěradla a deky. Každý tělový zábal aktivně prokrvuje, regeneruje, odbourává tuk, odvádí přebytečnou vodu z tkání, napomáhá při formování postavy, působí na zlepšení kloubní pohyblivosti, uvolnění křečí a svalové ztuhlosti. Zábal je vhodné kombinovat s koupelí ve vodě z našeho léčivého pramene.

Jak dlouho zábal trvá?

  • 15 min

Jak zábal probíhá?

Před zábalem je klient uveden do převlékací kabinky, kde si odloží oděv a má připraven lázeňský župan. Poté vstoupí do relaxační místnosti, kde je na lehátku zabalen do prostěradla a deky. Po proceduře se klient převlékne zpět do svého oděvu.

Co je dobré vědět než půjdete na zábal

  • Před zábalem by se neměla pít káva nebo alkoholické nápoje.
  • Zábal uvolňuje svalstvo a proto by klient neměl být po proceduře vystaven zvýšené fyzické zátěži (např. sport).
Více informací

Rašelinový zábal

25 min

150 Kč

Rašelinový zábal

Co je rašelinový zábal?

Rašelinové zábaly jsou jednou z forem lokální teploléčby využívající přírodního léčivého zdroje. Díky umístění 3-4 mm vrstvy rašelinové směsi mezi dvěma foliemi, z nichž je jedna prostupná účinným látkám, je zde přímý kontakt huminních látek s pokožkou pacienta. Součástí terapie je přiložení jednorázového rašelinového zábalu, na který se celou plochou přiloží další nosič tepla o teplotě 60°C po dobu 25min. Postupným uvolňováním tepla přes jednorázový rašelinový zábal se zabrání tepelnému šoku organismu a proto je šetrný i k pacientům s kardiovaskulárními nemocemi. Zábal lze použít pouze jednorázově, k další aplikaci je zapotřebí nový zábal. Rašelinový zábal pomáhá při bolesti kloubů a páteře, svalových bolestech. Je vhodný pro zvýšení lokálního prokrvení choroby pohybového systému, degenerativního a úrazového původu oběhové, metabolické, nervové a gynekologické choroby.

Jak dlouho rašelinový zábal trvá?

  • 25 min

Jak rašelinový zábal probíhá?

Před zábalem je klient uveden do převlékací kabinky, kde si odloží oděv a má připraven lázeňský župan. Poté vstoupí do relaxační místnosti, kde je na lehátku proveden rašelinový zábal. Po proceduře se klient převlékne zpět do svého oděvu.

Co je dobré vědět než půjdete na zábal

  • Před rašelinovým zábalem by se neměla pít káva nebo alkoholické nápoje.
  • Rašelinový zábal uvolňuje svalstvo a proto by klient neměl být po proceduře vystaven zvýšené fyzické zátěži (např. sport).
Více informací

Parafínový zábal

25 min.

190 Kč

Parafínový zábal

Co je parafínový zábal?


KONOPÍ
Jednorázový parafínový zábal "ParaffinWax" s obsahem čistého pannenského konopného oleje bohatého na vitamíny A,D,E a další bioaktivní složky vyživující pokožku.

Jednorázový parafínový zábal "ParaffinWax" obsahuje přírodní konopný olej, který posiluje imunitu a zároveň působí proti bolesti kloubů, páteře a svalů. Tento zábal je také vhodný při kožních obtížích. Při zahřátí zábalu se postupně uvolňují aktivní látky.

AJURVÉDSKÉ BYLINKY
Jednorázový parafínový zábal "ParaffinWax" se směsí ájurvédských bylin. Hořčice indická, blahovíčník, kafrovník uvolňují dýchací cesty, redukují bolest zad a svalů.

Jednorázový parafínový zábal "ParaffinWax" obsahuje směs ajurvédských bylin, např.: hořčice indická, blahovičník, libavka, kafrovník, skořice cejlonská. Redukuje lokální bolesti těla, zad a svalstva. Při zahřátí zábalu se postupně uvolňuje svěží vůně bylin, která pomáhá při nástupu viróz a při chronických onemocněních horních cest dýchacích.

Jednorázový zábal "ParaffinWax" odstraňuje nevýhody klasické aplikace parafínu, jednotlivé pláty se dají lehce dělit na menší díly a snadno tvarovat na různá místa na těle pacienta. Rovnoměrným působením tepla dochází při tání k výraznému vstřebávání účinných látek do hlubokých vrstev tkáně.

Obecné účinky pozitivní termoterapie prostřednictvím jednorázových parafínových zábalů jsou zejména hyperémie, zvýšení permeability (průchodnosti) kapilár, snížení svalového tonusu, výrazná svalová relaxace.

Oblasti použití: zánětlivé a degenerativní onemocnění kloubů, revmatismus měkkých tkání. U postakutních stavů po traumatech pohybového aparátu, k potlačení bolesti. Pozitivní a zklidňující působení zábalu prohlubují účinky následných nebo předchozích procedur.

Jak dlouho rašelinový zábal trvá?

  • 25 min

Jak parafínový zábal probíhá?

Před zábalem je klient uveden do převlékací kabinky, kde si odloží oděv a má připraven lázeňský župan. Poté vstoupí do relaxační místnosti, kde je na lehátku proveden parafínový zábal. Po proceduře se klient převlékne zpět do svého oděvu.

Co je dobré vědět než půjdete na zábal

  • Před parafínovým zábalem by se neměla pít káva nebo alkoholické nápoje.
  • Parafínový zábal uvolňuje svalstvo a proto by klient neměl být po proceduře vystaven zvýšené fyzické zátěži (např. sport).
Více informací

Základní informace

Lázně Bochoř
Náves 11/57
751 08 Bochoř

Banka: Česká spořitelna, a. s.
Číslo účtu: 030031-1882931329/0800

Obec Bochoř
Náves 202/41
751 08 Bochoř

IČ: 00301051
DIČ: CZ00301051

Design a kód © 2018 Chcibazen.cz, všechna práva vyhrazena lazne-bochor.cz, Podlahy